Sidhuvudbild
In English
|

Personal A-Ö

Du som inte är anställd i Örebro kommun lägger till 21 före anknytningen.
Exempel: Dan Ahlberg har anknytning 6527. Ring 21 65 27 för att nå honom.
Riktnummer till Örebro är 019.
O Sign Rumsnr Tele E-post Funktion          
Afram, Milad MIAFR22 AB3 076-5515643 milad.afram@orebro.se Vaktmästare          
Ahlberg, Dan DAAHL22 idrotten 6527 dan.ahlberg@orebro.se Idrott          
Allanson, Lotta LOALL22 Stadsbibl 6522 lotta.allanson-alvelov@orebro.se SPRI-bas          
Antonsson, Helén HEANT22 Stadsbiblioteket 6522 helen.antonsson@orebro.se            
Arnesson, Emil EMARN27 AB3 6524 emil.arnesson@orebro.se Vaktmästare          
Arvonen, Hilkka HIARV22 BC13 6416 hilkka.arvonen@orebro.se Bild          
Berggren, Ulf ULBER26 BC13 6416 ulf.berggren@orebro.se Bild          
Bergman Wallin, Jonas JOBER60 CD20 6502 jonas.bergman.wallin@orebro.se rektor SA, SPRI-bas          
Björnmo, Daniel DABJO23 F6B 6294 daniel.bjornmo@orebro.se Musik          
Björnmo, Sara SABJO26 BC8 6422 sara.bjornmo@orebro.se Filosofi, Psykologi, Religion          
Bobeck, Meija MEBOB22 BC13 6416 meija.bobeck@orebro.se Bild          
Brink, Eva EVBRI22 Markurells 1265 eva.brink@orebro.se Teater          
Brunnberg, Åsa ASENG25 DE12 6355 asa.brunnberg@orebro.se musik          
Carlsson-Lundgren, Monica MOCAR25 Markurells 1265 monica.carlsson-lundgren@orebro.se Teater          
Cederqvist, Karolina KACED22 - - karolina.cederqvist@orebro.se musik          
Dahlberg, Johan JODAH22 F6B 6294 johan.dahlberg@orebro.se musik          
Ebbesdotter, Elinor ELNAS22 BC6 6318 elinor.ebbesdotter@orebro.se Samhällskunskap, Svenska          
Edberg, Maja MAEDB25 Bibl. 6513 maja.edberg@orebro.se Bibliotekarie          
Ekelöf, Patrik PAEKE22 BC10 6427 patrik.ekelof@orebro.se Engelska, Tyska          
Ekström, Petronella PERYD22 DE9 6429 petronella.ekstrom@orebro.se Historia, svenska          
Ericson, Jörgen JOERI26 BC9 6116 jorgen.ericson@orebro.se Internationella relationer, Samhällskunskap          
Eriksson, Pär PAERI22 F11A 6517 par.eriksson@orebro.se Musik          
Erkén, Eva EVERK22 BC10 6427 eva.erken@orebro.se Engelska, Tyska          
Fahlström, Johan JOFAH23 BC9 6116 johan.fahlstrom@orebro.se Psykologi, Religionskunskap          
Flenéus, Magdalena MAFLE22 AB12 6375 magdalena.fleneus@orebro.se Fysik, Matematik          
Flood, Marie MAFLO22 DE9 6469 marie.flood@orebro.se Historia, svenska          
Fritzson, Bo BOFRI22   6333 bo.fritzson@orebro.se Administrativ chef          
Gatu, Gunvor GUGAT22 Stadsbibl. 6522 gunvor.gatu@orebro.se SPRI-bas          
Gerdin, Marianne MAGER24 DE9 6469 marianne.gerdin@orebro.se Historia, svenska          
Ghebrezghi, Emmanuel GHEMM22 Stadsbibl. 076-5516530 emmanuel.ghebrezghi@orebro.se Elevstödjare          
Gilbertsson, Marie MAGIL24 AB31 6308 marie.gilbertsson@orebro.se Historia, Svenska          
Granberg, Erik ERGRA22 BC6 6318 erik.granberg@orebro.se speciallärare          
Granberg, Stina STLAN22 BC11 6378 stina.granberg@orebro.se Engelska, Franska          
Granfelt, Anne ANGRA31 Stadsbibl. 6522 anne.granfelt@orebro.se SPRI-bas          
Gustafsson, Andreas ANGUS52 DE7 5759 andreas.gustafsson@orebro.se Musik          
Gustafsson, Pernilla PEGUS30 Stadsbiblioteket 6522 pernilla.gustafsson@orebro.se SPRI-bas          
Gärskog, Eva-Lott EVGAR22 DE9 6469 eva-lott.garskog@orebro.se Musik, Svenska          
Haglind, Urban URCAR22 - - urban.haglind@orebro.se Tjl          
Hagsten, Anders ANHAG29 BC9 6116 anders.hagsten@orebro.se Historia, Kultur- och idéhistoria, Nutida konst, Samhällskunskap          
Hallman, Anders ANHAL36 BC8 6422 anders.hallman@orebro.se Filosofi, Historia, Religionskunskap          
Hallqvist, Lars LAHAL27 CD09 6533 lars.hallqvist@orebro.se Rektor ES          
Hanson, Karin KAHAN23 AB12 6375 karin.hanson@orebro.se Historia, Svenska          
Helin, Majsan MAHEL29 CD14 6772 marianne.helin@orebro.se Kurator          
Hessel, Cecilia CEHES22 F11A 6517 cecilia.hessel@orebro.se Musik          
Hultén, Annika ANHUL29 DE12 6355 annika.hulten@orebro.se Svenska          
Hultgren, Anna ANHUL27 DE12 6355 annika.hultgren@orebro.se Idrott, matematik          
Hägg, Dan DAHAG23 F11A 6517 dan.hagg@orebro.se Musik          
Ilias, Evagelia EVILI22 BC15 6442 evagelia.ilias@orebro.se Historia, Kultur- och idéhistoria, Svenska          
Ivhall, Birgitta BIIVH22 CD18 4535 birgitta.ivhall@orebro.se adm.assistent HU/SA, SPRI-bas          
Isaksson, Agneta AGJOH25 BC15 6442 agneta.isaksson@orebro.se Engelska, Svenska          
Jansson, Kristoffer KRJAN26 Stadsbibl. 6522 kristoffer.jansson@orebro.se SPRI-bas          
Jennervall, Pernilla PEJEN22 CD12 6515 pernilla.jennervall@orebro.se Kurator ES, IV, NV          
Johansen, Jenny JEJOH36 BC9 6116 jenny.johansen@orebro.se Historia, Socialkunskap, Svenska          
Johansson, Bengt BEJOH31 - - bengt.e.johansson@orebro.se Historia, Kultur- och idéhistoria, Svenska          
Johansson, Birgitta BIJOH38 AB26 6296 birgitta.johansson@orebro.se Matematik, Naturkunskap          
Johansson, Björn BIJOH22 F11A 6517 bjorn.johansson@orebro.se Musik          
Johansson, Eric ERJOH25 AB12 6375 eric.johansson@orebro.se Fysik, Matematik          
Johansson, Gunnel GUJOH33 Stadsbibl. 6522 gunnel.johansson@orebro.se SPRI-bas          
Johansson, Per PEJOH37 BC9 6116 per.v.johansson@orebro.se Geografi, Historia, Samhällskunskap          
Jonsson, Birgitta BIJON22 F6A   birgitta.jonsson@orebro.se Musik          
Jonasson, Annie ANJON40 BC6 6318 annie.jonasson@orebro.se Elevassistent          
Jägergård, Anders ANJAG23 DE12 6355 anders.jagergard@orebro.se Matematik, musik          
Jävergård, Ola OLJAV22 AB13 6418 ola.javergard@orebro.se Fysik, Matematik          
Kahnberg, Jonas JOKAH22 F11A 6517 jonas.kahnberg@orebro.se Musik          
Karlsson, Elin ELKAR26 BC6 6318 elin.karlsson@orebro.se Historia, Svenska          
Karlsson, Carina CAKAR29 Stadsbibl. 6512 carina.d.karlsson@orebro.se Kurator SPRI-bas          
Kjellsdotter Ander, Christina KRKJE22 BC10 6427 christina.kjellsdotter.ander@orebro.se Spanska          
Kronwall, Annika ANKRO22 CD19 6398 annika.kronwall@orebro.se Rektor, NV och SPRI          
Lang, Sten STLAN23 BC6 6318 sten.lang@orebro.se Naturkunskap, resurs          
Larsson, Torbjörn TOLAR27 AB3 6506 torbjorn.larsson@orebro.se Vaktmästare          
Liljekvist, Anna ANLIL25 AB31 6308 anna.liljeqvist@orebro.se Svenska          
Lindberg, Lars-Olof LALIN29 - - lars-olof.lindberg@orebro.se Tjl          
Lindgren, Lars LALIN27 DE12 6355 lars.lindgren@orebro.se Engelska          
Lindquist, Åsa ASLIN24 Stadsbibl. 6518 asa.lindquist@orebro.se SPRI-bas          
Ljones, Anna ANLJO22 Idrotten 6510 anna.ljones@orebro.se Idrott & Hälsa          
Mathisen, Christer CHMAT22 Markurells 1265 christer.mathisen@orebro.se Teater          
Matthiesen, Anne ANMAT25 CD26 6509 anne.matthiesen@orebro.se Studie- och yrkesvägsledare ES3, NV          
Mesic, Violeta VIMES22 BC10 6427 violeta.mesic@orebro.se Latin, Svenska, Tyska          
Myrin, Marie-Helene MAMYR22 Stadsbibl. 6522 marie-helene.myrin@orebro.se SPRI-bas          
Månsson, Christina CHMAN23 BC10 6427 christina.mansson@orebro.se Engelska, Franska          
Måttgård, Marcus MAMAT26 F6B 6294 marcus.mattgard@orebro.se Musik          
Norell, Åsa ASNOR27 Markurells 6429 asa.norell@orebro.se Historia, Svenska, Teater          
Norström, Anna ANNOR73 CD09A 6415 anna.norstrom@orebro.se Adm.assistent ES          
Nyström, Mats MANYS26 E3B 6590 mats.nystrom@orebro.se Musik          
Ohlsson, Inger INOHL24 DE12 6355 inger.ohlsson@orebro.se Engelska, franska, spanska          
Pellikkä, Tobias TOPEL22     tobias.pellikka@orebro.se Matematik          
Persson, Mikael MIPER24     mikael.a.persson@orebro.se Idrott & Hälsa, Naturkunskap          
Pettersson, Pernilla PEPET22 BC11 6378 pernilla.pettersson@orebro.se Engelska, Matematik          
Pilossian, Svetlana SVPIL22 Svänghjulet 6695 svetlanda.pilossian@orebro.se Dans          
Potemska, Jolanta JOPOT22 - - jolanta.potemska@orebro.se tjl          
Ragnarsson, Monika MORAG22 Svänghjulet 6695 monika.ragnarsson@orebro.se Dans          
Rudblad, Mona MORUD23 CD24 6505 mona.rudblad@orebro.se Skolsköterska          
Rönnegård, Nina KRRON22 BC13 6416 kristina.ronnegard@orebro.se Bild          
Samuelsson, Lars LASAM23 AB13 6418 lasse.samuelsson@orebro.se Fysik, Matematik          
Sankala, Ritva RISAN23 Stadsbibl. 6522 ritva.sankala@orebro.se SPRI-bas          
Sjöblad, Viktoria VISJO22 BC6 6318 viktoria.sjoblad@orebro.se Historia, Svenska          
Sjöquist, Magnus MASJO28 F6B 6294 magnus.sjoquist@orebro.se Musik          
Sjöstedt, Erik ERSJO22 - - erik.sjostedt@orebro.se tjl          
Skantz, Lars-Göran LASKA22 DE12 6355 lg.skantz@orebro.se Medie          
Skilberg, Tomas TOJAN23 AB31 6308 tomas.skilberg@orebro.se Historia, Samhällskunskap          
Skoglund, Marianne MASKO27 Stadsbibl. 6522 marianne.skoglund@orebro.se SPRI-bas          
Smith-MacGowan, Malin MASMI22 Svänghjulet 6131 malin.smith-macgowan@orebro.se Dans          
Stenman, Magdalena MANIL34 AB31 6308 magdalena.stenman@orebro.se Historia, Kultur- och idéhistoria, Svenska          
Stenström, Eva EVSTE24 E3B 6590 eva.stenstrom@orebro.se Musik          
Stoor, Peter PESTO22 CD21 6441 peter.stoor@orebro.se Specialpedagog          
Söderlund, Åsa-Karin ASSOD27 CD17 6503 asa-karin.soderlund@orebro.se Adm.assistent NA          
Söderström, Leyla LESOD23 BC9 6116 leyla.soderstrom@orebro.se Samhällskunskap          
Tedsjö-Winkler, Berith BETED22 Bibl. 6513 berith.tedsjo-winkler@orebro.se Biblioteksassistent          
Tobar-Golrang, Daisy DATOB22 CD25 6412 daisy.tobar-golrang@orebro.se Skolsköterska          
Törnblom, Stefan STTOR22 AB14 5699 stefan.tornblom@orebro.se Biologi, Kemi, Miljökunskap          
Wadensten, Christoffer CHWAD22 - - christoffer.wadensten@orebro.se Tjl          
Wallin, Christer CHWAL25 AB14 5699 christer.wallin@orebro.se Kemi, Matematik, Naturkunskap          
Wermeling, Patric PAWER22 E3B   patric.wermeling@orebro.se Musik          
Wernersson, Ingegerd INWER23 AB26 6296 ingegerd.wernersson@orebro.se Biologi, Geografi, Naturkunskap          
Westerlund, Liselott LIWES24 AB26 6296 liselott.westerlund@orebro.se Engelska, Kemi, Naturkunskap          
Viberg, Therese THVIB22 DE9 6469 therese.viberg@orebro.se Historia, Kultur- och idéhistoria, Svenska          
Zimmerman, Olof OLZIM22 AB31 6308 olof.zimmerman@orebro.se Engelska, Samhällskunskap          
Åkerlund, Ola OLAKE22 DE7 5759 ola.akerlund@orebro.se Musik          
Öholm, Johanna JOOHO22 AB26 6296 johanna.oholm@orebro.se Biologi, Kemi, Naturkunskap          
Överengen, Magnus MAOVE24 F6A   magnus.overengen@orebro.se Medie          
Dela:

2 september 2014 • 08.48

Karolinska skolan | Box 31130, 701 35 Örebro | Besöksadress: Olaigatan 25 | Karta
E-post: karolinskaskolan@orebro.se | Tel: 019-21 65 16 | Fax: 019-21 64 45
Örebro kommuns webbplats
Karolinska skolan